Zdjęcia produktów (packshot)

Potrzebujesz profesjonalnych zdjęć do sklepu internetowego lub na aukcje?

W fotografii produktowej jest to tzw. Packshot – czyli zdjęcie produktu na jednolitym, najczęściej białym tle. Dzięki minimalistycznej oprawie dobrze wykonany packshot pozwala idealnie wyeksponować wyjątkowe cechy produktu.

Jak tworzymy packshoty?

1. Poznajemy oczekiwania klienta

Pierwszym i bardzo ważnym etapem tworzenia packshotów jest rozmowa z klientem. Gdy poznamy jego oczekiwania robimy wszystko co w naszej mocy, aby efekt końcowy był zgodny z oczekiwaniami. Wspólnie rozważamy różne sposoby ekspozycji, doboru tła oraz odpowiedniego oświetlenia.

Do wykonania profesjonalnego packshotu należy wybrać idealny produkt. Przed obiektywem nie ukryje się żadna rysa lub wada. Na zdjęciach będą widoczne wszystkie obicia, rysy czy zadrapania. Oczywiście wszystkie takie „wady” możemy wyretuszować, jednakże będzie się to wiązało z dodatkowym kosztem.

2. Planujemy ekspozycję

Następnym krokiem jest stworzenie odpowiedniej ekspozycji fotografowanego przedmiotu tak aby prezentował się jak najlepiej na zdjęciach.

3. Wykonujemy zdjęcia

W większości przypadków zdjęcia wykonujemy w naszym studio, jednakże w wyjątkowych przypadkach również w siedzibach klientów. Produkty można przesłać do nas firmą kurierską lub dostarczyć osobiście.

4. Obrabiamy zdjęcia

Wykonane wcześniej zdjęcia kadrujemy i retuszujemy. Jeżeli zdjęcie wymaga skomplikowanej obróbki może wiązać się to z dodatkowymi kosztami.

W ramach obróbki:

  • usuwamy rysy i plamy,
  • dobieramy kontrast,
  • szparujemy zdjęcie,
  • dodajemy cienie lub odbicia,
  • poprawiamy kształt produktu,
  • wykonujemy kilka wersji kolorystycznych z jednego zdjęcia,
  • balansujemy kolory.

5. Wysyłamy gotowe zdjęcia do klienta

Gotowe i obrobione zdjęcia przekazujemy do klienta lub jeżeli zamówił wcześniej taką usługę dodajemy do jego sklepu internetowe lub do aukcji.

Jesteś zainteresowany naszymi Usługami? Napisz do nas!

Opinie