Skup surowców wtórnych

Skup Surowców Wtórnych 2018 jest kompleksowym systemem obsługi gospodarki odpadami na skupach złomu i surowców wtórnych. Program jest zgodny z najnowszymi przepisami prawa dotyczącego gospodarowania odpadami.

Jako jedyny na polskim rynku umożliwia pełne zarządzanie dowolną ilością punktów skupu (oddziałów firmy).

Wersja 2018 zawiera aktualne wzory dokumentów stosowanych na potrzeby ewidencji odpadów oraz uwzględnia wszelkie zmiany w VAT.

Program również uwzględnia nowelizację ustawy o VAT w zakresie obrotu złomem:

  • Możliwość wystawiania faktur wewnętrznych dla zakupu złomu
  • Drukowanie faktur bez stawek VAT i opatrzonych komentarzem ‚odwrotne obciążenie’
  • Drukowanie odpowiedniego oświadczenia osoby fizycznej na umowach-kupna sprzedaży złomu
  • Obsługę deklaracji VAT-27 (włączając eksport do systemu E-Deklaracje)

Nasz program do obsługi skupu złomu umożliwia zaoszczędzenie pracy księgowych dzięki:

  • możliwości eksportu danych do Rewizor GT
  • możliwości eksportu danych do systemu Comarch Optima
  • możliwości eksportu danych do systemu Sage Symfonia

Program umożliwia znakowanie i analizę dokumentów z użyciem skanera kodów kreskowych. Dzięki temu możesz szybko odnaleźć dokument skanując go, a nie ręcznie szukając w programie.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom możesz bez problemu wysłać deklaracje PCC-3 do systemu Ministerstwa Finansów, unikając tracenia czasu na stanie w kolejkach w Urzędzie Skarbowym.

Aktualna wersja programu posiada także obsługę mierników i kwitów wagowych.

Poza dokumentami z zakresu obrotu magazynowego i odpadowego program pozwala także na wystawianie następujących dokumentów sprzedaży:

  • Faktura i pro forma
  • Faktura z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów
  • Faktury zakupu i rozrachunki z kontrahentami

System jest przeznaczony zarówno dla małych przedsiębiorstw jak i dużych firm. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom i technologiom możliwe jest jego dostosowanie do indywidualnych potrzeb klienta oraz integracja z obecnie używanym systemem finansowo-księgowym lub magazynowym.

Program pozwala na jednoczesną pracę wielu użytkowników, co pozwala na sprawną i szybką obsługę kontrahentów. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom będziesz wiedział dokładnie ile zarabiasz na każdym zakupionym kilogramie.
Zautomatyzowana gospodarka odpadami pozwala na skoncentrowanie się na skupie odpadów, natomiast pozostałe czynności związane z ewidencją odpadów zostaną wykonane przez program.

Prosty i przejrzysty interfejs programu umożliwia szybkie rozpoczęcie z nim pracy. Szczegółowe informacje na temat interfejsu użytkownika można znaleźć w sekcji zrzuty ekranu.

Poza obsługą zarządzania informacjami o gospodarowaniu odpadami program udostępnia również moduł magazynu. Dzięki niemu można w dowolnym momencie uzyskać szczegółowe informacje o ilościach odpadów oraz ich wartości. Z uwagi na fakt obsługi magazynu każda karta przekazania odpadu może także pełnić rolę dokumentu magazynowego (WZ/PZ).

Jedną z unikatowych funkcji programu jest możliwość eksportowania wydruków do formatów: MS Word, MS Excel, PDF, JPEG, BMP i wielu innych formatów graficznych.

Kolejną z funkcji dostarczanych przez program funkcji jest możliwość filtrowania danych wyświetlanych na listach. Każda z listy posiada wbudowany moduł Edytor filtru, przy użyciu którego użytkownik może wyświetlić tylko te dane, które go interesują.
Nasza firma zapewnia pomoc techniczą podczas korzystania z programu, jak również możliwość odbycia szkolenia z zakresu jego obsługi.

Program posiada bardzo rozbudowany system raportowania, dzięki któremu można szczegółowo analizować pracę skupu i kontrolować pracowników. Jednym z raportów jakie mogą być przygotowywane przez pracownika skupującego złom jest dzienny raport zakupów, który zawiera następujące informacje o ilości skupionego towaru: nazwa towaru, kod odpadu, ilość, cena oraz wartość. Raport ten zawiera również podsumowanie kasowe, z którego można się dowiedzieć o kwotach zaliczek, kwotach wydanych oraz ilości pieniędzy jaka powinna pozostać w kasie.